Kas 092016
 

fotografci_cocukTelsim – FODER işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sembolleri” fotoğraf yarışmasında ödül ve sergileme alan çocuklara yönelik FODER tarafından verilen ücretsiz “temel fotoğrafçılık eğitimi” başladı..

5 Kasım Cumartesi günü 10:30 – 12:00 saatleri arasında FODER dernek binasında gerçekleşen eğitimde, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit ve Yönetim Kurulu üyeleri Ramadan Gümüşok ile Altay Sayıl tarafından katılımcı çocuklara fotoğraf makinesi ile ilgili temel bilgiler yanında, projeksiyondan da ders anlatımı ve örnek fotoğrafların sunumu yapıldı. Doğru fotoğraf makinesi tutuşundan fotoğraf çekim tekniklerine kadar birçok konuda bilgilendirilen çocuklar, ders anlatımı sonrası, Selimiye Cami civarında eğitmenleri eşliğinde fotoğraf çekimi yaparak teorik bilgilerini pekiştirdiler.

FODER’li eğitmenleri ile oldukça yararlı ve keyifli bir gün geçiren çocuklar, eğitimin ilerki haftalarda da sürecek olmasının kendileri açısından bir şans olduğunu söylediler. Yarışmayı düzenleyen Telsim ve FODER’e teşekkür eden küçük fotoğraf gönüllüleri, yarışmanın bu yıl da yapılmasını çok arzu ettiklerini belirttiler.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve fotoğraf sanatını çocuklara sevdirmek, onları fotoğraf sanatı ile ilgilenmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, ilkokul ve ortaokul kategorisinde toplam 115 çocuk 402 fotoğrafla katılmıştı.

Her iki kategoride de birinci seçilenlere Vodafone Smart 6 Ultra cep telefonu; ikincilere General Mobile cep telefonu; üçüncülere ise power bank hediye edilmişti. Yarışmada ayrıca her iki kategorideki Telsim Özel Ödülü’ne ise Vodafone Smart 6 Ultra cep telefonu armağan edilmişti. FODER’in çocuklara yönelik başlattığı ücretsiz “temel fotoğrafçılık eğitimi” , önümüzdeki haftalarda da devam edecektir. Eğitimden, “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sembolleri” fotoğraf yarışmasında ödül ve sergileme alan tüm çocuklar yararlanabileceklerdir.

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)

Görüntülenme Sayısı:4.248
Close