Eki 312014
 

mental_aritmetik_neokidsBu ay Mental Aritmetiğin ne olduğunu araştırdık. Neo Kids Anaokul, Kreş ve Eğitim Merkezi direktörlerinden ve Mental Aritmetik Eğitmeni Sn. Onur Mandıralı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı beğeni ile okuyacağınızı ümid ediyoruz.

 

aktiviteparki.com: Mental Aritmetik nedir?
NeoKids: Mental Aritmetik kısaca beyin geliştirme ve öğrenim modelidir. El ve beyin fonksiyonlarının eş zamanlı olarak beraber çalışmasını içeren bu sistem, beynin sağ ve sol loblarını geliştirmekte, çocuklar çok basamaklı sayılarla olan işlemleri sadece akıldan hızlı ve doğru bir şekilde yapmakla kalmayıp, dil, matematik ve fen derslerinde başarılı oldukları kadar resim, sanat ve müzik gibi yaratıcılık ve özgünlük gerektiren alanlarda da başarılı olarak, bütünsel bir başarıya ulaştıran tam beyin geliştirme ve öğrenim modelidir.

aktiviteparki.com: Mental Aritmetik Metodu Nasıl Ortaya Çıktı?
NeoKids: Mental Aritmetiğin yaratıcı Ezcount China’dır. Yaklaşık 30 yıl önce bu sistem ilk kez Çin’de kullanılmaya başlanmıştır. Abaküs ile hesaplama yapmaya dayalı EZcount China, Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü 30 yıllık bir tarihe sahiptir. 1980’li yıllarda tanınmış eğitimci Prof. Xu Si Zhong öğrencilerine abaküs ile sag_beyin_sol_beyinhesap yapmayı öğretmeye başladı. Birkaç ay sonra öğrencilerinden Xu Li Ming’in abaküsü kullanmadan, sadece onu hayal ederek hesap yapabildiğini keşfetti. Yaptığı araştırmalar sonucunda, bunun abaküs ile yapılan devamlı pratiğin sonucu olduğunu buldu. Abaküste matematik işlemleri pratiği yapmaya dayalı sistem daha sonra formule edilip gerekli pedagoji ile birleştirilerek ‘ Abaküs ve Zeka Kombinasyonu ile Hesap Yapma Metodu’ daha sonra da ‘Abaküs ve Mental Aritmetik Metodu (AMA Method) olarak değiştirildi.

aktiviteparki.com: Çocuklara faydaları nedir?
NeoKids: Çocuklara bir çok faydası bulunmaktadır. Şöyle ki;
•Özgüveni Geliştirir
•IQ Seviyesini Arttırır
•Zihinsel Dayanıklılığı Arttırır
•Hafızayı Geliştirir
•Yaratıcılığı ve Özgünlüğü Arttırır
•Matematik, Fen, Dil ve Sanat Derslerinde Başarıyı Arttırır
•Çocukların Matematik ve Sayı Korkusunu Yenmesini Sağlar
•Odaklanma, Dinleme ve Hayal Etme Becerisini Geliştirir.
•Çocuklarin Gözlem Becerisini Geliştirir.

aktiviteparki.com: Menthal aritmetik ne kadar süre de öğrenilir? Program sonunda sertifika verilir mi? ezcount_china_aritmetikNeoKids: Mental Aritmetik 4 kur süren bir eğitimdir ve yaklaşık olarak program 2.5 -3 yıl sürmektedir. Her kur sonunda yapılan test sonucunda başarılı olan çocuklara Prof. Xu’nun sertifikası verilir. 4 – 12 yaş arasındaki çocuklar bu eğitimden yararlanabilir.

aktiviteparki.com: Bu eğitimi kimler verebilir. Ailelerin nelere dikat etmesi gerekir?
NeoKids: Eğitmenlerimiz Çin Halk Cumhuriyeti’nin en eski ve köklü üniversitelerinden Beijing Normal Üniversitesi tarafından eğitilmekte ve sertifikasyonu sağlanmaktadir. Çocuğunuza Mental Aritmetik eğitimi aldırırken mutlaka eğitmen sertifikasını görmek isteyiniz. Ezcount China dünyada ilk ve tek eğitimcisi üniversite sertifikalı olan sistemdir.

dersaktiviteparki.com: Etütünüzde verdiğiniz eğitim hakkında bilgi alabilir miyiz?
NeoKids: Etüt programımız hafta içi her gün mevcuttur. Çocuklarımızı okullarından öğretmen refakatinde alıyoruz. Öğlen yemeği ardından ödevlerini yapıyorlar. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın takıldıkları yerlerde onlara yardım ediyor. Ödevler bittikten sonra okulla paralel konu anlatımları yapılıyor. Haftanın üç günü Monier&Monier İngilizce programı ve Ezcount China Mental Aritmetik eğitimi veriyoruz. 3. sınıflarımız için haftada bir gün hızlı okuma eğitimi yapıyoruz.

aktiviteparki.com: İletişim bilgilerinizi alabilir miyiz lütfen?
NeoKids: Aileler bize 0533 881 20 50 nolu telefondan ulaşabilirler. Adresimiz ise Ayluga Yolu, Çanakkale, Gazimağusa. Web sitemiz http://www.neokidscyprus.com

 

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)

Görüntülenme Sayısı:12.835
Close