Tem 192016
 

piaget_gelisimBu ay Piaget Gelişim – Destek Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni ziyaret ettik. Merkezin kurucusu Uzman Özlem Tiryakioğlu ile çok hoş bir sohbet geçirdik.

Piaget Gelişim, sadece özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara değil öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu veya dikkat eksikliği gibi özel ilgi gerektiren çocuklarımıza destek eğitim ve aile danışmanlığı hizmeti verilen çok özel bir merkez. Özlem Hn. devlet okullarında edindiği tecrübesi ve çocuklara yaklaşımı ile fark yaratıyor. Haftanın 6 günü yoğun çalışma temposu ile çocukların kendilerini en iyi şekilde geliştirmesine olanak sağlıyor.

Sorularımız şöyle;

  1. Piaget Gelişim’in verdiği hizmetler nelerdir?

Piaget Gelişim bir destek eğitim ve danışmanlık merkezidir. Disleksi, okuma – yazma problemi, okula uyum problemi, okul başarısızlığı, öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu, gelişim geriliği, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizm, yaygın gelişimsel bozukluk ve down sendromu gibi özel 20160704_134908 - 2eğitsel müdahale gerektiren durumlarda bireye ve aileye yönelik eğitim ve danışmanlık verilmektedir. Devlet ve özel kreş ve anaokulu gibi kurumlara gönüllü danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca farklı gelişen büyük yaş çocuklara gelecekte gelir sağlayabilecekleri bir beceri kazandırmak için projeler yapmaktadır.

  1. Kuruluşu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Özellikle Gazimağusa’ da bizim özelliklerimizde bir kurumun olmaması ve böyle bir ihtiyacın varlığı kuruluş nedenimizdir. 2015 Kasım ayından bu yana faaliyette olan kurumumuz halktan ve uzmanlardan büyük ilgi ve destek görmektedir. Özel eğitim ihtiyacı olan tüm bireyler ve ailelerine gerek eğitim düzeyinde ve gerekse aile danışmanlığı düzeyinde eğitim verilmekte ve bireysel ders verilmektedir.
piaget_gelisim_destek_egitim_merkeziEğitim yoğunluğuna aile ile karar verilmekte ve program çocuğun performansına, ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre belirlenmektedir. Program çıkarılarak eğitim desteği alan öğrencinin belli periyotlar çerçevesinde değerlendirilmeleri yapılmakta ve portföy dosyası oluşturularak zaman içinde nereden nereye geldiği hem eğitimcileri ve hem de ailesi tarafından rahatça takip edilebilmektedir. Aile daima eğitimin içinde tutulmakta ve çocuğuna nasıl yaklaşacağı, onu nasıl destekleyeceği, onunla nasıl kaliteli zaman geçireceği ve üzerine düşen sorumluluklar hakkında sürekli bilgilendirilmekte ve ödevlendirilmektedir.

  1. Çalışma sisteminiz hakkında biraz bilgi alabilir miyiz? İlk aşamalar nasıl gelişmekte?

Aile ve çocuk yaşadıkları sorunla ilgili görüşme talep ettiklerinde ilk önce piaget gelisimaile ile görüşülerek yaşadıkları sıkıntının çerçevesi hakkında bilgi alınmakta ve daha sonra çocuk değerlendirmeye alınarak var olan istenmeyen sorunun ayrıntıları çıkarılmaktadır. Çocuk için ayrı aile için ayrı bir durum değerlendirmesi yapılmakta ve program buna göre düzenlenmektedir.

  1. Çalışma saatleriniz ve iletişim bilgilerinizi alabilir miyiz lüten?

Haftada 6 gün 08:00 – 18:00 saatleri arasında kurumumuz hizmet vermektedir.

Bize, 0548 844 55 56 veya (0392)  366 19 73 numaralı telefonlardan ulaşılabilir. Adresimiz ise Necip Tözun Sokak. No:18 (Gazi ilkokulu yanı) Suriçi / Gazimağusa

 

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)

Görüntülenme Sayısı:7.278
Close